Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

AB’den Kuzey Kore’ye ilave yaptırım kararı

Avrupa Birliği (AB), nükleer ve balistik füze denemeleri yapan Kuzey Kore’ye yönelik ilave yaptırım kararı aldı

AB’den Kuzey Kore’ye ilave yaptırım kararı
59 views
27 Aralık 2019 - 3:05
SaklıbahçePlus

Avrupa Birliği (AB), nükleer ve balistik füze denemeleri yapan Kuzey Kore’ye yönelik ilave yaptırım kararı aldı.
AB Konseyi, nükleer ve balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore’ye yönelik Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararlarıyla uyumlu olarak ilave yaptırım kararı alındığını bildirdi.ÇİN'DEN KORE'YE FÜZE TEPKİSİ!Buna göre, AB üyesi 28 ülkenin Kuzey Kore'yle kömür, demir ve demir cevheri ticareti sınırlandırılırken, bu ülkeden bakır, nikel, gümüş ve çinko ithalatı yasaklandı.
Kuzey Kore ulaştırma sektörüne yönelik olarak helikopter ve gemi satışı yasaklanırken, finans sektörüne yönelik sınırlandırmaların daha sıkı uygulanması kararlaştırıldı.
Ayrıca, Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze teknolojisi geliştirmesine katkı sağlayabilecek eğitim ve bilimsel çalışmaların ve işbirliklerinin durdurulması karara bağlandı.KUZEY KORE'DEN, KİM JONG-UN'UN ÖLDÜRÜLEN ABİSİYLE İLGİLİ İLK TEPKİ!Öte yandan AB'nin Kuzey Kore’ye yönelik ilk yaptırımları 2006 yılında başlamıştı. Ülkeyle silah ticareti ve Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze teknolojisi geliştirmesine katkı sağlayabilecek ürün, hizmet ve teknolojilerin sağlanması yasaklanmıştı.ABD'DEN KUZEY KORE AÇIKLAMASI

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu