Orakoğlu: Bu Türkiye’ye açılan bir savaştır!

39 insanımızın hayatını kaybettiği, Beşiktaş Ortaköy’de bir gece kulübüne düzenlenen terör saldırısıyla ilgili A Haber canlı yayınına katılarak önemli açıklamalarda bulunan Eski İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu “Bu saldırı terör maskesiyle Türkiye’ye açılan açık bir savaştır” dedi.

Ortaköy’deki terör saldırısını A Haber ekranlarında değerlendiren Eski İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu, yaşanan bu saldırının açık bir şekilde Türkiye’ye terör örgütü maskesiyle açılmış bir savaş olduğunu söyledi.

Orakoğlu, “Bu saldırının sebebi Türkiye’nin Ortadoğu’da birçok konuda ön almasıdır. Hatırlarsanız Musul operasyonu başlarken Irak Başbakanı İbadi küresel güçlerin etkisinde kalarak operasyona Türkiye’yi dahil etmek istemiyordu. Operasyonun başlaması için zamanlamada aslında erkendi. Çünkü bu operasyonun başarılı olabilmesi için Rakka ve Havaici denilen bölgelerdeki kurgu DEAŞ unsurlarının temizlenmesi gerekiyordu. Bunların yapılmadan bu operasyona başlandığı görüldü ve tam netice alınamadı. Musul operasyonunda DEAŞ’ın üç tarafı sarılmıştı bir yol açık bırakılmıştı. O yol şuan Türkiye’nin Fırat Kalkanı ile halletmek üzere olduğu El Bab’a gidiyordu. Yani, Havaici’deki ve Musul’daki DEAŞ unsurlarını buraya yönlendirerek Fırat Kalkanı operasyonuna derbe vurulmak isteniyordu.

Türkiye ALLAH’a şükür Suriye’nin 2011 yılından beri hatta Irak’ın toprak bütünlüğünü savunan hemen hemen tek ülkeydi. Bugün geldiğimiz noktada Suriye ve Irak’ta Türkiye’nin politikalarının ne kadar doğru olduğunun bir kanıtıda (ABD başkanlığına) yeni seçilen Trump’ın Suriye ve Irak’ta 7 tane güvenli bölge kurulabilir sözüdür” dedi.

loading...

Gözden Geçirebilirsiniz

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov yakalandı!

Yılbaşı gecesi İstanbul’daki eğlence mekanı Reina’da 39 kişiyi öldürülen Abdulkadir Masharipov, İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir