kar yağışı ne zaman bitecek - hava durumu
kar yağışı ne zaman bitecek - hava durumu

İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? – Hava durumu ve son dakika uyarısı!

Meteoroloji’den yapılan son dakika uyarılarının ardından Tüm Türkiye’de beklenen kar yağışı geldi. Kar yağışı kısa sürede İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde birçok şehri etkisi altına aldı. Vatandaşların aklına ise ”Kar yağışı ne kadar sürecek?” sorusu gelmeye başlarken internette ise İstanbul hava durumu aratılmaya başladı. İstanbul’da hava durumu nasıl olacak? ve kar yağışı ne kadar sürecek? Meteorolojiden gelecek yeni uyarılar ve hava durumu haberimizde.

İstanbul’da son yıllardaki en büyük kar yağışı kapıda. Meteorolojiden elde edilen son dakika bilgilerine göre İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı ve tüm İstanbul’u etkisi altına aldı. İstanbul hava durumuna göre kar yağışı ve soğuk hava uzun süre etkisini gösterecek. Peki kar yağışı ne kadar sürecek? Kar İstanbul’u ne zaman terk edecek? Meteorolojiden yapılan son dakika hava durumu uyarıları haberimizde.

İSTANBUL HAVA DURUMU: YOĞUN KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Soğuk hava Edirne’den giriş yaptı. Kar yağışıyla birlikte kentte ölçülen sıcaklık -4.4 dereceye kadar düştü. Edirne’nin bu dereceyi gördüğü aynı saatte İstanbul’daki sıcaklık 10 dereceğinin üstünde ölçüldü. Trakya’da kuzeyli yönlerden esen rüzgarın önümüzdeki saatlerde İstanbul’da da hakim olması, sıcaklığın hızla düşmesine ve kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. İstanbul’da öğle saatlerine kadar güney yönlü rüzgarlar gözlendi.

‘EKSTREM SOĞUK HAVA DALGASI’ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun batı ve iç kesimlerinde aşırı soğuk havanın etkili olmasının beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, ‘ekstrem soğuk hava dalgası’ nedeniyle buzlanma ve don olayı gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; balkanlar üzerinden gelen aşırı soğuk havayla birlikte bugün kuzeybatı kesimlerde, Cumartesi gününden itibaren Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de mevsim normallerinin 10-15 derece altında hava sıcaklıkları beklenmektedir. Hafta ortasına kadar etkili olması beklenen aşırı soğuk havayla birlikte meydana gelebilecek buzlanma, don, sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

AKOM’DAN UYARI GELDİ

AKOM, İstanbulluları akşam saatlerinde etkili olacak kar yağışına karşı uyardı. Vatandaşlar, kış koşullarında yaşanan sorunları AKOM’un Whatsapp hattına bildirerek kısa sürede çözebilecek. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul’da bugün kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve akşamdan itibaren kuvvetli, yoğun kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor” denildi.

İZMİR, ÇANAKKALE, BALIKESİR…

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, bu geceden itibaren Çanakkale, Balıkesir, İzmir’in kuzeyi ve iç kesimleri ile Manisa genelinde yoğun kar yağışı beklendiğini bildirerek, muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşları ve ilgilileri uyardı.

Müdürlükten yapılan açıklamada Ege’de bu gece ve yarın yoğun kar yağışının etkili olacağı vurgulanarak,

“Bugün akşam saatlerinden itibaren Çanakkale, Balıkesir ve gece saatlerinden itibaren Manisa il geneliyle İzmir’in kuzey ve iç kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışlarının bu gece yarın yoğun olarak devam edeceği ve yer yer 20 santimetre üzerinde bir örtü bırakacağı tahmin ediliyor.”

bilgisi paylaşıldı.

loading...

Gözden Geçirebilirsiniz

AÖF sınav soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak

Açıköğretim AÖF soru ve cevapları açıklandı mı?

Üniversite eğitimine Açıköğretim fakültesinden yani AÖF'den devam eden öğrenciler dün ve bugün Güz dönemi dönem sonu sınavlarına giriyorlar. AÖF öğrencileri, sınav sonrasında soru ve cevaplarının yayınlanmasını bekleyecekler. Şimdiden öğrenciler ve aileleri AÖF soru ve cevapları yayınlandı mı? diye merak ediyor. Peki AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir