Eğitim

2017 LYS açık uçlu mu olacak? 2017 LYS klasik sınav olacak!

ÖSYM tarafından 2017 ÖSYS kılavuzu yayımlandı. Buna göre, her testte bazı sorular “kısa cevaplı” olacak.ÖSYM tarafından 2017 ÖSYS kılavuzu yayımlandı. Bir süredir gündemi meşgul eden 2017 LYS klasik mi olacak? Ya da YGS klasik usul sınav mı olacak? sorularının cevabı bugün ÖSYM tarafından açıklandı. 2017’de LYS sınavı klasik sorular içerecek.Buna göre, LYS-1 Matematik testinde 3 soru, LYS-2’de Fizik, Kimya, Biyoloji testlerinin …

Yazının devamı »

LYS 2017’de klasik sınav olabilir. Açık uçlu soru açıklaması

LYS sorularına dair yapılan açıklama sınava girecek öğrencilerin kafasında soru işareti yarattı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, daha önce de gündeme gelen açık uçlu soru sistemine yeşil ışık yakarak LYS sorularının bir kısmını açık uçlu sorular sormayı planladıklarını söyledi. Peki, LYS soruları klasik mi olacak? Açık uçlu soru ne demek? İşte, o açıklama!

Yazının devamı »

15 tatil başlama tarihi açıklandı! 15 tatil sömestr Ocak ayında

Sömestr bir diğer adıyla 15 tatil ne zaman başlayacak sorusu öğrenciler tarafından bu yıl da günler öncesinden merak edilmeye başlandı. Peki, bu yıl Sömestr tatili (15 tatil) ne zaman başlayacak? 15 Tatil kaç gün olacak? Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin 15 tatil sorularına iş takvimiyle yanıt verdi.

Yazının devamı »