Fethi Ağabey

Siz bilmezsiniz aa dostlar… Ben anlatayım size bizim Fethi Ağabeyi… Hiç görmediğim, görmeden çok sevdiğim, eşiminde polis olması sebebiyle yengesi sayıldığım, Fethi ağabeyimi anlatayım size, hele bir durun…

Bu haber 07 Ocak 2017 - 17:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siz bilmezsiniz aa dostlar…
Ben anlatayım size bizim Fethi Ağabeyi…
Hiç görmediğim, görmeden çok sevdiğim, eşiminde polis olması sebebiyle yengesi sayıldığım, Fethi ağabeyimi anlatayım size, hele bir durun..

Kara kaşlı, kara gözlü, boğaçhan heybetindedir benim Fethi Ağabeyim…
Sert bakar.. Ağir adamdır. Reistir. Ama bir de gülmeye görsün, dünyayı peşine takardır..

Üniforma emniyet camiasında en çok ona yakışır.
Son zamanlarda biraz kilo aldığına bakmayın, benim Fethi ağabeyimin karısı çok iyi yemek yapar, ağabeyim de dayanamaz hepsinin tadına bakar…

‘Trafik sıkışmışsa kesin ileride trafik polis vardır’ demeyin sakın..
Benim Fethi ağabeyimin olduğu caddelerde trafik su gibi akar, cümle alem saygısından ona dua eder, selam çakar…

Benimi Fethi ağabeyim, Bedr’in aslanlarının 21. yüzyıla yansımasıdır.. Alnından tertemiz vurulup, bir hilal uğruna can verenlerdendir O.
Ölüme koşan değil cennete uçandır benim ağabeyim.. Hainin bile sırtına değil kafasına mermiyi çakandır… Benim Fethi ağabeyim, ölürken bile adam olandır..

Peşisıra dünyaya gelmiş 3 yeğenimin babasıdır Fethi ağabeyim… Titiz adamdır.. Dikkatli adamdır.. O evde yokken çalan kapıyı açtırtmak, her babayiğidin harcı değildir. Fethi ağabeyimin tembihleri emirdir. Öyle ya yiğit balası yiğit, erin balası erdir.. Ağabeyimin sözleri daima senettir..

Korkmaz benim Fethi ağabeyim toptan tüfekten.. Keskin nişancıdır, kaçabilen olmamıştır hedefinden… Yüreklidir. O kocaman yüreğinde bizim Fırat’ı çok ama çok sevmiştir..

Halis adamdır derdi bizim Ömer’den bahsederken hep. Gözleri dolar, ama yüreği gururdan kabarırdı.. Koca bir adliye binasını alıp arkasına çektirdiği resimle dosta güven, düşmana korku salandı ağabeyim.. Onu geçmeden o binaya girilemeyeceğini böylece hain anlamıştı..

Fethi ağabeyimin memleketinde, Gakko’nun manası ince ve derindi.. Herkese gakkomsun denilmezdi gakkoş. Gakko sembolüydü bizim illerin.. Herkese gakkomsun denilmezdi gakkoş…

İzmir’in dağlarında açan çiçekti benim Fethi ağabeyim.. Ya da İzmir’in çicekleri solmasın diye kendini ateşe atan pervaneydi.. Mustafa Kemal’in çocukları yaşasın diye kendi adını mücevher taşa Şehit diye yazdırandı..

Duan ile..

HİLAL GÖK

Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmeni

Hilal Gökhilalgok@samsunhaberim.com
1984 Trabzon Maçka Doğumlu olan Hilal Gök, Karadeniz Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu. Gazi Üniversitesi Halk Edebiyatı bölümünde yüksek lisans yapan Gök, 15 yıldır öğretmenlik yapıyor. Aynı zamanda eğitici eğitimcisi olan Gök ülke genelinde bir çok hikaye, kompozisyon ve tiyatro yarışmasında derece aldı. Polis Eşine, Ömer Halisdemir'e ve Fethi Sekine yazdığı yazılarla 100 bini aşkın okuyucuya ulaştı. Evli olan Hilal Gök Vatan isminde bir erkek çocuk sahibi.
loading...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
loading...