Tufan Akçagöz
Tufan Akçagöz

CHP Samsun İl Başkanı Akçagöz Ankara’daki partililerinin izinde

SAMSUN HABER – CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akçagöz Partisinin Ankara’da düzenlenecek İl Başkanları toplantısı öncesi İl Başkanlığı binasında Samsun İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi.

KOMİSYONUN NASIL ÇALIŞTIĞINI GÖRDÜK

Anayasa değişikliği gündemine ilişkin CHP İlçe Başkanları ile fikir alışverişinde bulunan Akcagöz, Partisinin Anayasa komisyonunda HDP’li vekillerle birlik olup Anayasa değişikliği teklifi üzerinde çalışılmaması için ellerinden geleni yaptıklarını bir kenara bırakarak, “Anayasa Komisyonu’nun nasıl çalıştığını gördünüz. Sanırsınız bu ülkede bir tek Ak Parti var. CHP’li Milletvekilleri tartaklanmak suretiyle Anayasa değişikliğine ilişkin maddeler komisyondan geçirildi. Muhalefeti ve Ak Parti’ye oy vermeyen tüm toplumsal katmanları hiçe sayarak yapılmaya çalışılan Anayasa, hukuki nitelikten yoksundur” ifadelerini kullandı.

SINIRSIZ SÖZ HAKKI VERİLMİŞTİ

Başkan Akçagöz, dört gün boyunca anayasa değişikliğinin geneli üzerinde çalışmalar yapıldığını, çalışmaların gece geç saatlere kadar devam ettiğini ve tüm milletvekillerine sınırsız söz hakkı verildiği gerçeğini görmek istemeyerek; komisyonda CHP’li vekillere söz verilmediğini söyledi. Anayasa’nın sakat olduğunu iddia eden Akçagöz ifadelerine şöyle devam etti:

1982 Anayasası’nı, darbe Anayasası diye eleştiriyor, benimsemiyorduk. Bu yapılan da, darbe değil de nedir? Komisyon çalışmasında, henüz daha Meclis gündemine gelmeden, CHP’li Milletvekillerine söz vermeden, laf ola beri gele bir ‘kifayeti müzakere’ önerisiyle komisyon faaliyetinin sona erdirilmesi, başlı başına antidemokratik olduğu gibi, yapılması tasarlanan Anayasa’yı şimdiden sakat kılıyor.

DHKP-C BENZERİ SLOGANLARI DA CHP’LİLER ATMIŞTI

CHP’liler TBMM Anayasa Komisyonu’nda terör örgütü DHKP-C sloganına benzer slogan atmıştı. AK Parti’nin anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu’nu sabote etmek isteyen CHP’li vekiller terör örgütü DHKP-C’nin sloganlarını haykırmıştı.

Haber: Samet Gürcü/SamsunHaberim.com

loading...

Gözden Geçirebilirsiniz

Tekkeköylü gençler Cumhuriyet Meydanı’na Kızılay için geldi

Samsun ili Tekkeköy ilçesinde yaşayan gençler Kızılay’ın başlatmış olduğu kan çağrısına kayıtsız kalmayarak kan vermeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir